Türk Telekomünikasyon A.Ş Gelir Raporu Beklentileri Karşılamadı

Türk Telekomünikasyon A.Ş. şirketi geçtiğimiz Perşembe günü yayınladığı gelir raporunda analistlerin yaptığı analizlerin sonucunun tutmadığını belirtti. Yapılan analizler ve tahminlerin olması gerekenin üstünde olduğuna dikkat çektiler.

Türk Telekom firmasının hisse başına 0.17 TL gelir sağladığı ve toplam gelirim 6,15B TL olduğunu belirtti. Analizleri gerçekleştiren uzmanlar ise bu rakamların 0.19 TL hisse başı ve 6,18B TL toplam gelir elde edilmesi yönünde beklentiler oluşturmuştu.

Firmanın işlem gördüğü CAC 40 endeksinde ise toplamda %24 lük bir yükseliş görüldü. Firmaya ait olan Türk Telekomünikasyon A.Ş hisseleri ise toplamda %19 yükseliş gösterdi.

Türk Telekomünikasyon A.Ş rakiplerinin gelir raporları ile yakından ilgilenerek takip ediyorlar. 3. Çeyreğin tamamlanmasıyla Turkcell İletişim Hizmetleri ‘de geçtiğimiz Perşembe günü gelir raporunu yayımladı. Geride bıraktığımız üçüncü çeyrekte hisse başına 0.37 TL gelir elde eden Turkcell toplam gelirlerinin ise 6,95B TL olduğunu raporlarına yansıttı. Turkcell firmasına ait olan beklentiler ise hisse başına 0.42 TL iken toplam gelir beklentisi ise 6,59B olacağı yönündeydi.Toplam gelir beklentileri karşılarken hisse gelirleri beklentilerin altında kaldı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir