MoneyGram & Ripple Ortaklığı Büyüyor

MoneyGram CEO ‘su ve Yönetim Kurulu Başkanı Alex Holmes, Q3 2019 Konferansında firmasının Ripple ile olan ortaklığından söz etti. Kaliforniyalı FinTech firması Ripple, 17 Haziran tarihinde yaptığı açıklamada, global çevrenin en büyük para transfer firmalarından birisi olan MoneyGram ile stratejik yönden faydalı olacak bir ortaklıktan bahsetmişti.

Ripple kendi resmi sitesi üzerinden yaptığı anlaşmayı açıklarken; Anlaşmanın iki yıllık yapıldığını ve MoneyGram ‘ın sınır ötesi ödeme ve döviz takaslarında 50 milyon dolarlık bir avantaj sağlanacağı yönünde taahhüd de bulunduklarını kabul etti.

MoneyGram CEO ‘su Holmes ise; Ripple ‘ın xRapid isimli ürünü vasıtası ile işlemlerde devrim yaratarak küresel likidite yönetimlerini daha rahat yapacaklarını belirtti. 7 gün 24 saat boyunca gereken döviz üzerine aktarabileceklerine de dikkat çekti.

Bir önceki kazanç çağrısı sırasında bu işlemlere başladıklarını belirten Holmes, Q3 kazanç çağrısında bu ortaklığı uzun yıllar boyunca devam edeceğinin sinyallerini de vermiş oldu. Aynı zamanda ortaklığın şartlarını ve faydalarını genişletmek için çaba sarf ettiklerini söyledi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir