Sterlin Dikkat Çekmeyen Döviz !

Gece saatlerin döviz piyasalarının açılmasının ardından yeni rekor seviye olarak bilinin 7,80 seviyelerine yükselen dolar daha sonrasında 7,66 seviyelerine gerilerken dolar 16:36 itibariyle 7,79 TL den işlem görmeye devam ediyor.

1 Sterlin ise 10,02 TL seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Genelde yatırım yapmak isteyen insanların tercihi döviz kurları arasında dolar yada euro bazında yatırıma yönelirken sterlin kur sepetleri sayesinde her geçen gün değer kazanarak yükselmeye devam ediyor.

Bu gidişat yatırımını dövizlere yapmış kimseler için iyi gibi görünse de alım gücünün her geçen gün daha çok düştüğünü gözlemlemek gerçekten zor değil. İnsanların alım gücünü es geçecek olursak borsada bulunan milli değere sahip şirketlerimizin hisse senetleri de her geçen gün değer kaybetmeye devam edecek. En güvenli liman olarak bilinen Altın ise her geçen gün beklenmeyen hareketler sergileyerek herkesi şaşırtmaya devam ediyor. Ons Altın fiyatları ise an itibariyle 1871.37 $ seviyesinde seyrediyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir